Kazys Paulikas

Kandidato numeris sąraše - 1

Kazys Paulikas – vienas iš komiteto “Mano Klaipėda” iniciatyvinės grupės narių, 2009 m. inicajavęs asociacijos “Mano miestas Klaipėda” įkūrimą ir pirmasis prezidentas.

“Su asociacijos komandos nariais darėme daug mažų darbų, atėjo laikas dideliems,- sako K. Paulikas, komiteto iškeltas kandidatu ir į Klaipėdos mero postą. – Esu vertas miestiečių palaikymo rinkimuose, nes turiu daug patirties įmonių ir organizacijų valdyme.

Klaipėda K. Paulikui – miestas, kuriame gyvena malonūs žmonės. Jis siekia, kad Klaipėda augtų, būtų moderni ir ekonomiškai stipri: “Ir aš žinau, kaip tai įgyvendinti”.

Anot K. Pauliko, atėjo laikas budinti Klaipėdą: “Pastaraisiais metais padaryta nemažai, vis dėlto savivaldos veiksmai neatitinka šiuolaikinio gyvenimo tempo ir ritmo. Miesto valdymas vyksta letargo stadijoje, kai ir partinės užduotys trukdo, ir asmeniniai interesai atima teisę iš klaipėdiečių jaustis savo miesto šeimininkais.”

“Noriu ir galiu būti naudingu miestui. Su manimi – veikli įvairių sričių specialistų komanda. Žinome, kaip Klaipėdą paversti Vakarų Lietuvos regiono flagmanu. Būdamas Klaipėdos meru sieksiu skaidrios ir efektyvios savivaldos. Pagrindinis matas visiems sprendimams, veiksmams – nauda miestui, klaipėdiečiams. Turime didelį energijos užtaisą miestiečiams suvienyti, motyvuoti abejingus”,- sako Kazys Paulikas.

Kaip kandidatas į Klaipėdos mero postą, K. Paulikas kelia 8 problemas, kurias derėtų spręsti pirmiausia:

1. Gyventojų mažėjimas: turime sukurti naujas, gerai apmokamas darbo vietas. Jaunimo būstas: rasti biudžete lėšų, padengti dalį išlaidų. Taip pat – padagogams, žymiems meno žmonėms, tiems, kurie dirba su senjorais ir žmonėms su negalia.

2. Uosto transporto koridoriai: iš miesto- apylanka sunkiasvorėms transporto priemonėms.

3. Miesto viešojo transporto ekologija: turime paruošti priemonių planą, nuo kada jis bus elektra varomas.

4. Miesto biudžeto didinimas: naujai atvedamos kompanijos, miesto ekonomikos lygio kėlimas.

5. Turizmo skatinimas: 1 turistas palieka be viešbučio kaštų per parą 40-60 eurų.

6. Miesto laisvų teritorijų užstatymas gyvenamuoju būstu: operatyvus ir logiškas statybos leidimų išdavimas verslui.

7. Gyvenamųjų kvartalų kiemų sutvarkymas: parkingo, vaikų žaidimo, sporto aikštelių projektavimas.

8. Uostas: Klaipėda neturi tapti jo priemiesčiu, būtina užtikrinti abipusiai naudingą dialogą, reikalauti, kad 25 proc. giliavandenio uosto statyboms skirtų lėšų būtų skirtos miesto reikmėms.