„Sviestas negali būti sviestuotas“: reakcija į mero kvietimą

Visuomeninis rinkimų komitetas „Mano Klaipėda“ sausio 18-ąją gavo kandidato į mero postą Vytauto Grubliausko kvietimą  visiems kandidatams pasirašyti korektiškos rinkimų kampanijos susitarimą.

„Dėkojame už kvietimą.  Iš pradžių svarstėme  galimybę reaguoti teigiamai į šį raginimą diskutuoti rinkimų kampanijos metu dalykiškai, tačiau įvertinome du svarbius aspektus, – sako visuomeninio rinkimų komiteto „Mano Klaipėda“ lyderis ir kandidatas į mero postą Kazys Paulikas.

– Pirma, mūsų komiteto rinkimų programa pagrįsta nauda Klaipėdai ir miestiečiams, o vykdoma politinė kampanija – savaime korektiška ir garbinga, nes šiomis vertybėmis vadovavomės dešimt metų vykdydami visuomeninę veiklą kaip asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ nariai. Pritardami mero Vytauto Grubliausko iniciatyvai teptume sviestą ant sviesto.  Antras svarbus aspektas: kitą dieną po minėto  kvietimo gavimo socialiniuose tinkluose  buvo paviešinta prieštaringo turinio informacija, kurios  komitetas „Mano Klaipėda“ negali ignoruoti.“

„Fake“ paskyra ir nepagarba kandidatams

Nemokšos ir uostininkai, norintys nupirkti Klaipėdą kaip kokį daiktą – šiais žodžiais viešai apibūdinti 12 kandidatų į Klaipėdos mero postą. Toks tekstas pasirodė sausio 19-osios vakarą socialiniame tinkle „Facebook“, įvykio „Balsuosiu už merą Vytautą Grubliauską“ aprašyme. Kilus diskusijoms, įvykis iš socialinio tinklo buvo skubiai pašalintas, kaip ir visi su juo susiję komentarai.

Justės Paldinskaitės sukurtame įvykyje praėjusį šeštadienį pažymėjo dalyvausiantys komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ kandidatai, informacija dalinosi su savo draugais, pažymėdami įvykį grotažyme #BalsuokkaipJustė.

Viešai socialiniame tinkle uždavus klausimą, ar mero žodžiai apie korektiškus rinkimus ir jo komandos nekorektiški veiksmai susiję, kilo diskusija. Atvaizdo patikrinimas „Google“ paieškoje parodė, kad nemokšomis ir uostininkais kandidatus į merus išvadinusios merginos Justės paskyrą puošia Rusijos aktorės Svetlanos Suchanovos nuotrauka. Pasidalinus šia žinia su „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ nariais, merginos Justės profilyje akimirksniu atsirado kandidatų į merus Kazio Pauliko, Ninos Puteikienės, Agnės Bilotaitės reklaminiai vaizdai. Pasipylė dabartinio mero rinkimų komandos komentarai „Ko čia kimbate? Pavydas bambą graužia?“, „Susikurkit savo įvykį“…

Komiteto vertybė – žodžių ir veiksmų sąryšis

Galop minėtas įrašas pašalintas, ištrintas ir visas susirašinėjimas komentarų forma.  Vietoj to jau minėto komiteto komandos nario vardu sukurtas naujas įvykis identišku pavadinimu „Balsuosiu už merą Vytautą Grubliauską“. Į jį pabandžius sukelti visos pašalintos informacijos ekrano vaizdus,  nepatogius klausimus uždavinėjusi „Mano Klaipėda“ kandidatė buvo užblokuota.

„Remiantis operatyviai ištrintų komentarų, kuriuos išsisaugojome, turiniu darome išvadą, kad to pakanka priimti galutiniam sprendimui. „Mano Klaipėda“ vertybės prasilenkia su tuo, kai žodžiai ir veiksmai nesutampa“,-  sako vienas iš komiteto „Mano Klaipėda“ steigėjų Gintaras Bendžius.

Iniciatyvinės „Mano Klaipėda“ grupės narys Saulius Savickis netikrų paskyrų socialiniuose tinkluose gausą prieš rinkimus vadina didžiule problema, kai apgaulės būdu, vagiant kitų asmenų ar sukuriant neegzistuojančias realybėje tapatybes, siekiama neteisėtai įtakoti žmonių nuomonę.

P. S. Atsisakymas jungtis prie iniciatyvos sausio 24 d. išsiųstas elektroniniu paštu ir kvietimo pasirašyti korektiškų rinkimų susitarimą autoriui.